
„Do cesarskiego głazu” – 4 km
Puszcza Romincka skrywa w sobie wiele pamiątek z przeszłości. Aby je poznać, warto wybrać się na spacer leśnymi duktami. Wyznaczona ścieżka wprowadza na szczyt grodziska jaćwieskiego, odkrywa przeszłość dawnego torowiska kolejowego oraz zapoznaje z historią cesarskich polowań. Na jej trasie zobaczyć można jeden z głazów Wilhelma „w błocie”. Podróż śladami historii, nawet tej bardzo odległej, doskonale uzupełnia piękno otaczającej, puszczańskiej przyrody.
Początek swoistej podróży w czasie znajduje się pod parą niewielkich wiaduktów, nieopodal wejścia na słynne mosty w Stańczykach. W tym miejscu ustawiona jest również główna tablica z przebiegiem trasy.
GRA TERENOWA „Do cesarskiego głazu”
Wędruj – graj – odkrywaj ścieżkę „Do cesarskiego głazu” z naszą nową grą terenową! Pobierz ze strony Parku kartę gry, wyrusz na ścieżkę i zmierz się z wyzwaniami, które po drodze będą na Ciebie czekały. Zdobądź jak najwięcej punktów, by uzyskać najwyższy tytuł „Doskonałego Wędrowca”. Ale pamiętaj, bądź przy tym czujny i uważny na przyrodę.
Gra terenowa to świetny sposób na zachęcenie dzieci i młodzieży do wyprawy przez las i rozwijania w nich krajoznawczych pasji. Choć jej fabuła spodoba się także dorosłym, którzy lubią rozwiązywać leśne (i nie tylko) zadania. Gra rozpoczyna i kończy się w Stańczykach, nieopodal wejścia na zabytkowe mosty. Długość trasy wynosi 4 km. Przejście gry zajmuje średnio 1,5-2 godzin. Grę najlepiej pokonać na pieszo. W większości trasę można przebyć także na rowerze – z wyjątkiem wąskich ścieżek prowadzących do głazu Wilhelma i na grodzisko.